Кому підійде, а кому катеторично заборонено інтервальне голодування: думка лікарів

Переваги та недоліки інтервального голодування / Фото / pravda.com.ua
Інтервальне голодування стає все більш поширеним методом харчування в останні роки. В чому ж його переваги та недоліки, та чи всім підходить, пояснює Zdorovia.com.ua.
В чому полягає метод?
Суть методу полягає в тому, що вживати їжу можна лише в певних проміжках часу, наприклад протягом 8 годин на день, а решту 16 годин підряд можна лише пити воду або чай та каву без цукру. Також існує «тижневий» варіант – шість днів на тиждень ви харчуєтесь як зазвичай, а один день відмовляєтесь від їжі. Цей варіант також дієвий та допомогає очистити організм.
Оздоровчий ефект інтервального голодування полягає в тому, що коли організм більше 12 годин поспіль не отримує їжі, то це знижує рівень інсуліну в крові, а тіло починає «очищуватися» від зайвих жирових відкладень, які трансформуються в енергію, та вільних радикалів.
Кому протипоказано інтервальне голодування
Та варто пам’ятати, що в цього простого та корисного методу є низка обмежень: до прикладу, людям, що хворіють на цукровий діабет, а також тим, хто має проблеми з травною системою, зокрема з шлунком та жовчним міхуром, інтервальне голодування протипоказане, адже в перелічених станах важливо регулярно насичувати організм поживними речовинами. Також варто бути обережними вагітним жінкам та особам, що переживають високий рівень стресу – в цьому випадку краще підійде збалансоване, але регулярне харчування.
Тож, для того щоб отримати від інтервального голодування лише користь, а не нашкодити собі, важливо проаналізувати стан свого здоров’я, звернути увагу на потреби організму, а тільки тоді приймати рішення про доцільність методу саме для вас.