ШІ визначив список знакових українських фільмів
За допомогою штучного інтелекту створена добірка фільмів українського виробництва, яку варто подивитися кожному

Українське кіно. Фото: volynnews.com
В Україні хоч і не так активно, але знімають фільми. За допомогою штучного інтелекту (ШІ) названо 5 знакових фільмів, що вироблені в нашій країні.
Добірка викладена на сайті mc.today.
Вказується, що цей список був складений за допомогою першого у світі ChatGPT-телевізора Gazer METASMART TV.
Плем’я, 2014 року випуску. Сюжет фільму про підлітка з вадами слуху, який вступає до профільного інтернату. Щоб влитися в колектив, він стає членом кримінального угрупування під назвою «Плем’я». Потім хлопець закохується, що змушує його порушувати суворі закони угрупування.

Фільм отримав понад 40 нагород, три призи Каннського кінофестивалю та Європейський кіноприз за видатні досягнення в європейському кінематографі.
Додому, 2019 року випуску. Історія про кримського татарина Мустафу, який разом з молодшим сином їде до окупованого Криму, щоб поховати за мусульманськими звичаями загиблого на Донбасі первістка.

Під час подорожі героїв чекає безліч небезпек, у фіналі світогляди батька і сина радикально зміняться.
Стрічка отримала відзнаку «Золотий дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю, Гран-прі Бухарестського кінофестивалю, найкращий іноземний фільм Міжнародного босфорського кінофестивалю. Також фільм був претендентом на кінопремію «Оскар» від України у 2019 році.
Донбас, 2018 року випуску. Режисер Сергій Лозниця, який також створив сценарій до фільму, використав реальні епізоди із життя на окупованих територіях сходу України. Він переповів їх у сюрреалістичному дусі.

Стрічка отримала приз секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018 року за найкращу режисуру. Її було додано до списку номінантів 91-го «Оскара». Фільм посідає 14-те місце у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.
Стоп-земля, 2021 року випуску. Назва стрічки пов’язана з популярною дитячою грою. ведучий із зав’язаними очима має зловити та розпізнати на дотик гравців. У стрічці розповідається про 16-річну дівчину, школярку випускного класу київської школи, що вперше закохалася в однокласника.

Стрічка отримала відзнаку «Кришталевий ведмідь» Берлінського кінофестивалю, Гран-прі та «Золотий дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю.
Погані дороги, 2020 року випуску. У стрічці розповідаються 5 не пов’язаних між собою історій із життя цивільних і військових на Донбасі під час російсько-української війни. Підіймаються такі питання, як любов і ненависть, довіра та зрада, порушення особистих кордонів на тлі порушення державних.

Фільм отримав нагороду Венеціанського міжнародного кінофестивалю за найкращу новаторську картину.