Історія успіху української студії Maincast: як вони «послали» RuHub

Віталій Волочай. Фото: скріншот YouTube-відео
Становлення україномовній студії освітлення Maincast складалося не просто, але труднощі породжують можливості.
Про історію зародження компанії йдеться у відео на YouTube-каналі Good Game Gentlemen.
Історія започаткування компанії
Українська студія освітлення Maincast з’явилася влітку 2018 року. Її засновниками стали коментатор V1lat Віталій Волочай, його партнер ще з часів роботи RuHub Андрій Григор’єв. Згодом до команди приєдналися кібертренер Олександр Воронов та головний продюсер конкурента з кіберспортивних трансляцій компанії Starladder Олександр Смаглюк.
Через рік кіберспортивні трансляції чемпіонату світу з надпопулярної комп’ютерної гри Dota стали проривом для студії.
Крім того, трансляція від Maincast кваліфікацій на The International 2019 стала найпопулярнішою в світі, зібравши 58% всіх переглядів кваліфікацій на Twitch. Того ж року компанія стала турнірним оператором і провела два онлайн-турніри.
У 2020 році, ще за рік, Maincast отримала ексклюзивні права на висвітлення турнірів із Dota 2 від ESL і DreamHack і серії ESL Pro Tour із CS:GO.

Отже, студії вдалося обійти конкурентів і зайняти місце монополісту сфері кіберспортивних трансляцій в регіоні. Maincast створили сильну команду, до них доєдналися коментатори, які раніше співпрацювали з конкурентом – Starladder.
До компанії повернувся Артем Лепьохін (CaspeRRR), а також студія розпочала співпрацю з відомим коментатором Дмитро Чумаченко (Droog).
Maincast стала однією з перших, хто став просувати технологію використання додаткової 3-D-графіки в період трансляції статистики або пауз між іграми.
Робота та благодійність під час війни

Студія активно розвивалася, аж поки у 2022 році в Україні не розпочалася повномасштабна війна. Працівники компанії розповідали у соцмережах про страшні реалії. Це викликало хвилю хейту з боку росіян, і вилилося в бан сторінок. В той же час Maincast почав активно займатися волонтерською діяльністю і допомагати постраждалим.
Компанія створила канали, де вела трансляції тільки українською мовою. Maincast домовився з правовласниками, що повністю відмовляється від російськомовного контенту.
Студія не припиняє допомагати українським військовим, проводити багато благодійних трансляцій та збирати кошти на різні потреби.
Відмова від російських трансляцій вплинула на бізнес, але відкрила нові можливості. Так, фінал мейджору з Counter Strike встановив для студії рекорд за піковим онлайном на Twich. Відбулося більш ніж за піковим онлайном на Twich.