Що робити коли відчуваєте нестачу енергії? Спробуйте ці п’ять простих порад

Поради щоб підвищити рівень енергії / Фото / ukr.media
Сучасний ритм життя та проживання стресів можуть негативно вплинути на рівень життєвої енергії. Так, ми можемо почуватися виснаженими навіть якщо ведемо здоровий спосіб життя та збалансовано харчуємось. Далі пропонуємо скористатися природними та простими способами підвищити рівень енергії.
- Вживайте достатньо води
Дуже часто причиною знесилення може стати навіть помірне зневоднення: вже тоді можна відчути проблеми з продуктивністю та здатністю сконцентруватися.
Якщо ви відчули такий стан, не поспішайте перекусити чи лягти задрімати. Спробуйте випити склянку води, адже найчастіше причина в недостатній гідратації.
- Відпочивайте від гаджетів
Ми звикли бути на зв’язку 24/7, скролити новинні стрічки та соціальні мережі, особливо в ліжку перед сном. Проте це не допомагає заснути, а навпаки «розбурхує» наш мозок і процес засинання ускладнюється. Також штучне освітлення від екранів гаджетів заважає виробленню гормону сну – мелатоніну.
Тому намагайтеся не користуватися смартфоном хоч за півгодини до сну, а також вимикайте на ніч сповіщення, щоб краще виспатися та відновитися до наступного дня.
- Підтримуйте належний рівень заліза
Цей нутрієнт приймає участь в транспортуванні кисню до всіх органів і систем організму, тож його нестача буде відразу помітна, особливо для клітин головного мозку. Щоб не відчувати дефіцит заліза, включіть в свій раціон продукти багаті цим мінералом: бобові (квасоля, горох, нут, сочевиця), зелені листові овочі, спаржа, буряк. При достатньому рівні заліза в організмі енергія також збільшиться.
- Проаналізуйте, які ліки ви вживаєте
Багато ліків, що відпускаються за рецептом, мають снодійний побічний ефект. Саме ефект від вжитих пігулок може надавати вам млявість протягом дня. Тож, поспілкуйтеся зі своїм лікарем щодо дози препарату або заміни на більш природну альтернативу.
- Гармонійні фізичні навантаження
Як не дивно, але надмірна фізична активність може призвести до збільшення вироблення організмом гормону стресу – кортизолу. Фахівці радять гармонійно поєднувати нетривалі кардіонавантаження з силовими тренуваннями – це підтримає рівень енергії на оптимальному рівні.